ZBIÓRKA PLECAKÓW
10 września 2020
BohaterON! 2020
29 października 2020

OPATRUNEK NA RATUNEK – POMOC DLA LIBANU

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele 🙂

Zapewne wszyscy słyszeliśmy o wielkiej tragedii jaka wydarzyła się kilka tygodni temu w Bejrucie w Libanie… W wyniku wybuchu wielu ludzi zginęło, wielu jest rannych, wśród zniszczonych budynków są szpitale, które teraz tak bardzo są potrzebne mieszkańcom zrujnowanego miasta… W szpitalach, które ocalały jest mnóstwo pacjentów, którzy wciąż potrzebują pomocy, a brakuje dosłownie wszystkiego…

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” organizuje zbiórkę darów dla szpitali w Bejrucie (dary te w połowie września dotrą do Libanu wojskowym samolotem).

Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w pomoc Libańczykom o wsparcie akcji i podzielenie się najprostszymi środkami medycznymi jak plastry, bandaże, apteczki pierwszej pomocy, maseczki, rękawice jednorazowe i przyłbice oraz środki czystości i artykuły higieniczne, jak mydło, proszki do prania, pieluchy.

Do poniedziałku 14. września w holu szkoły będzie wystawiony karton, do którego można wkładać dary dla libańskich szpitali.

Serdecznie zachęcamy do zrobienia dobrego uczynku na dobry początek nowego roku szkolnego 🙂

Beata Wereniewicz
Natalia Piotrowska
koordynatorki akcji