Projekt edukacyjny z języka angielskiego dla klas I-VI – „Gifts of autumn” (2015/2016)
21 października 2015
Uczniowie klas IV-V-VI do zrobienia ciasto z dyni lub marchewki – do 8 grudnia 2015r.
21 listopada 2015

Szkolny Dzień Życzliwości i Tolerancji – 24-11-2015

dzienzyczliwosci

Dzień Życzliwości i Tolerancji

W dniu 24 listopada 2015r. będziemy obchodzić w szkole Dzień Życzliwości i Tolerancji

Zapraszamy do udziału w akcjach:

  • do 18 listopada(środa) można składać u p. Izy Potockiej prace plastyczne lub literackie (rymowanki, wierszyki) pt. „Jesteśmy życzliwi i tolerancyjni”(format i technika dowolna). Pani Natalia Piotrowska przygotuje z zebranych prac Galerię życzliwości i tolerancji.

  • od 18 listopada (środa) w szkole będzie działać Poczta Życzliwości. Każdy uczeń może zaadresować kartkę dla kolegi/koleżanki/nauczyciela z miłym słowem, pozdrowieniami, wierszykiem lub przeprosinami i wrzucić do skrzynki w szkolnym korytarzu. Szkolny listonosz dostarczy pocztę do adresatów w dniu 24 listopada. Zatem w tych dniach do szkoły przynosimy pocztówki lub własnoręcznie wykonane kartki. Akcję prowadzi Samorząd Uczniowski wraz z p. Elżbietą Kaczmarek

  • 24 listopada kl. 0-III wezmą udział w apelu przygotowanym przez p. Natalię Andrzejewską wspólnie z wychowawcami klas.

  • Pani Karolina Bekalarek podczas lekcji języka angielskiego w kl. IV – VI zaprezentuje uczniom film o tolerancji względem osób starszych w języku angielskim, uczniowie wraz z nauczycielem omówią właściwe zachowania w stosunku do osób starszych i nauczą się piosenki o tolerancji wobec odmienności kulturowej i rasowej.

  • W kl. I – III dzieci zostaną zapoznane z tematyką na podstawie piosenek. W holu szkoły będzie puszczona prezentacja nt. tolerancji.

  • W dniu 24 listopada przychodzimy do szkoły ubrani na zielono (wystarczy element zielony w stroju, osoba ubrana „na zielono” przejawia przyjazną i bezkonfliktową postawę wobec pozostałych).

zielony

info. mgr Iza Potocka